KUMMARDUS EESTI RETROULME SUURKUJULE TIIT TARLAPILE
14:00 KULTUURIKESKUSE RAAMATUKOGUS

KIrjaniku loomingut tutvustab Jüri Kallas.
PS! Tiit Tarlapi raamatud kirjastuselt Fantaasia Kultuurikeskuses müügil soodushinnaga!

Rajake tähetolmus

Romaani tegevustik toimub üsna kauges tulevikus, mil inimkond on levinud üle paljude tähesüsteemide, kuid selle sõnum on väga tänapäevane – tohutuid kaotusi nõudnud sõja tegelik põhjus on vaid majandushuvid, miljonid elud on purustatud, linnad tuhaks pommitatud, ja tulemuseks on vaid väikesele kildkonnale soodne kaevandusleping...

Just nimelt see asjaolu vihastab paljusid sõjaveterane, kes otsustavad hakata kosmosepiraatideks, õilsateks Robin Hoodideks, plaaniga röövida sõjas rikastunute kaubalaevu ja aidata sellega sõjas kannatada saanuid. Sari: Sündmuste horisont.

 

Haldjatants

 "Soovidega peab ettevaatlik olema," arvas keegi. "Nendega on see häda, et vahel nad lähevadki täide." Seda sai omal nahal tunda noormees, kes haldjatega pidutsema läks. Tiit Tarlap on lugejale tuntud peamiselt militaarse kallakuga ulmeliste seiklusromaanidega, lisaks aga on ta kirjutanud mitmetesse þanritesse (peamiselt ikkagi ulmesse) kuuluvaid lühemaid lugusid. Neid on avaldatud erinevates kogumikes ja antoloogiates, kuid paljud on ilmunud vaid piiratud levikuga maakonnalehtedes. Igatahes on häid ja väga häid lugusid aastatega kogunenud piisavalt, et need ühtede kaante vahel välja anda. Lisaks kosmoseseiklustele on kogumikus ka muinasjutu- ja müüditöötlust ning lihtsalt pisut ebatavalises võtmes mõtisklusi inimelu üle. Sari: Sündmuste horisont. 

 

Tuleriitade öö

Ühes linnakeses põletatakse nõida. Noh teate ju isegi, olid inimestel kunagi sellised toreda kombed... Nõid karjub, et ühel päeval tuleb Armageddon.  Mööduvad sajandid. Vanaisa surmateade toob linna tagasi mehe, kes sealt palju aastaid tagasi lahkus. Juba esimesel õhtul suudab ta relvituks teha 3 politseinikku, kes miskipärast ta maja juures passisid. Üldse tundub, et ega teda väga tagasi ei oodatud. Tegelikult oodati nii vähe, et elu läheb tal kohe üsna kirjuks ja arusaamatuks. Õnneks aga – nagu juba esimesel õhtul selgus – teab mees, mispidi revolver pihus käib. Ja veel – neil aastatel, mis mees kõnnumaal veetis, sai ta hüüdnimeks Armageddon... Sari: Sündmuste horisont.

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi