HÕFF toob esmakordselt Eestis kinoekraanile filmiajaloo kõige jubedama ulmekoletiseFantastilistele filmiolevustele pühendatud HÕFFi fookus on saanud täiendust kahe legendaarse ulmeõudusfilmi – „Tulnukas“ (Alien, 1979) ja selle suursuguse järje „Tulnukad“ (Aliens, 1986) – näol. Filmikriitikud ja -fännid peavad üksmeelselt just neid peatükke Tulnuka-saaga parimateks ja vastutavaks selle eest, miks saaga värskemad filmid nagu „Prometheus“ (2012)  ning tänavu mais linastuv „Alien: Covenant“ (mõlema lavastajaks on esimese Tulnuka-filmi autor Ridley Scott) fännide poolt jätkuvalt nii palavalt oodatud on.

„Oleme äärmiselt õnnelikud, et saame festivali publikule näidata kõige paremaid ja paeluvamaid ulmefilme, mida võivad paljud küll peast tsiteerida, kuid mille uuesti nägemine suurelt ekraanilt tekitab ikka ja jälle mõnusaid külmavärinaid, justkui oleks tegu veel nägemata teostega,“ ütleb festivali programmijuht Helmut Jänes.

„Teatud mõttes pühendame mõlemad filmid ka tänavu meie seast lahkunud John Hurtile ja Bill Paxtonile, kes linateostes kaasa lõid. Kui vaatajal ongi tänavuses festivali programmis raske see „kõige õigem“ film üles leida, siis just klassikalised ulmekad, mis panid aluse kuulsale ja mitu järge saanud saagale, on kõige paremad valikud, et teha algust fantaasia- ja õudusžanriga tutvumiseks. HÕFFile tasub tulla klassikafilme vaatama ka ainuüksi sellepärast, et eelnevate aastate jooksul pole neid kordagi Eesti kinoekraanidel näidatud,“ lisab Jänes.

Filmid linastuvad digitaliseeritud kujul Haapsalu kultuurikeskuses 29. ja 30. aprillil koos eestikeelse tõlkega. Lisaks Tulnuka-filmidele demonstreerib HÕFF ka juba varem väljakuulutatud John Carpenteri teost „Võõrkeha“. Seanssidele eelnevad sissejuhatused.

Vaata kogu festivali filmiprogrammi siit: http://2017.hoff.ee/est/filmid/filmid

Festivali passid hinnaga 39€ on saadaval Piletilevis. Hangi festivali pass!
Üksikpiletid ja päevapassid tulevad müüki 7. aprillil.

Vaata filmide trailereid siit:

 

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi