Nõel

Игла / [CCCP], 1988
Rež: Rashid Nugmanov

Linastub

R
20:00

Film algab peategelase Moro (Viktor Tsoi) saabumisega Almatõsse võlgu sisse nõudma. Ta külastab oma endist tüdruksõpra Dinat ja avastab, et too on morfiinisõltlane. Kuna Morol pole kusagil mujal elada, jääb ta Dina juurde, üritades samal ajal kätte saada raha, mille võlgneb talle Spartak (Aleksandr Baširov). Ühel hetkel otsustab Moro Dina mõneks ajaks linnast välja Araali mere äärde viia, et ta sõltuvusest võõrutada, ent linna naastes hakkavad probleemid otsast peale.


1988. aastal linastunud filmis kehastab peategelast legendaarne nõukogude poplaulja, laulukirjutaja, näitleja, kultusbändi Kino juht ja üks vene rokkmuusika loojaid Viktor Tsoi (1962-1990), kes päris oma idamaise välimuse korealasest isalt ja venelannast emalt. Tsoi on ühtlasi ka filmi helilooja.


„Nõel“ oli üks esimesi filme NSV Liidus, mis tõstatas narkomaania ja narkootikumide äriga seotud organiseeritud kuritegevuse probleemi. Tsoi pälvis filmi eest 1989. aastal NSV Liidu parima meesnäitleja aunimetuse ning 1990. aasta Nürnbergi filmifestivalil võitis film peaauhinna. Tsoi ise hukkus ootamatult autoõnnetuses 1990. aastal; 2010. aastal valmis tema 20. surma-aastapäeva puhul filmi uusversioon, kus näidati seniavaldamata stseene.


Treiler

Kestus 1h 21'
Subtiitrid inglise
Osatäitjad Viktor Tsoi, Marina Smirnova, Pjotr Mamonov
Programm Retrofilmid

R, 28.04.

20:00 - Keldrisaal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi