Kuradi mõõk

Golok setan / Indoneesia, 1984
Rež: Ratno Timoer

Linastub

L
01:15

„Kuradi mõõk“ ei pruugi küll olla esmaklassiline meistritöö, aga üheks mõnusaks retrolaksuks sobib see film suurepäraselt.

 

Indoneesia näitleja ja võitluskunstimeistri Barry Prima tähelend algas 1970ndate lõpus, kui ta lõi kaasa kannibalifilmis „Primitif“, aga ennekõike sai ta kuulsaks 1981. aastal ilmavalgust näinud teoses „The Warrior“, kus ta oma võitluskunstioskusi osavalt demonstreeris. Ka 1984. aastal valminud „Kuradi mõõk“ on üks neist Indoneesia fantaasiakino „pärlitest“, mis seostub ennekõike Barry Prima nimega. See film on nagu uskumatu Indoneesia hullus, milles lisaks verele, seksile, ninjade võitlusele ja mõõgaristamistele tulevad mängu ka krokodillideks maskeerunud mehed, zombide armee, mutanteerunud võitlejad…? Kas jätkan? Pole vist mõtet, sest olete niigi aru saanud, et teid ootab ees oivaline poolteisttund lahedat metsikust ja ennenägematut fantaasialendu.


Mõni võib seda nimetada maailma halvimaks action-filmiks, meie nimetame seda HÕFFi vääriliseks elamuseks. Kes mäletab eelmisest aastast Indoneesia filmi „Leedi Terminaator“, see teab, millest on jutt.

Treiler

Kestus 1h 30'
Osatäitjad Barry Prima, Gudi Sintara, Advent Bangun
Programm Retrofilmid

L, 29.04.

01:15 - Keldrisaal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi