Kevad südames

Kevad südames / Eesti, 1984
Rež: Mati Põldre

Linastub

L
20:00

„Poisid, kes peeretas?“ – „Uus poiss!“

 

Hiina ketsid, öödisko, laululaager, kolhoosi kartulivõtt, rulasõit – need ongi 1980ndad, mis mitmele põlvkonnale nii armsaks saanud.

Lastekoori suvelaagris on käimas ettevalmistused konkursiks. Mängitakse "Kevadet". Etenduse peategelase Tootsi-Teedu hääl on murdumisäärel. Mures on dirigent Kaur, omamoodi ka majandusala juhataja Juurak. Ühe etenduse päästab ootamatult publiku seast tõusnud ja laulma hakanud poiss. Kaur on tema häälest vaimustatud. Juurak püüab talle ebameeldivast kandidaadist vabaneda. Vaatamata Juuraku sepitsustele pääseb õiglus siiski võidule. Toomas võetakse koori vastu. Nüüd tuleb tal rinda pista Georgi pahatahtlikkusega ja võita teiste poolehoid. Ega see nii lihtne olegi, sest Toomase iseloom on pigem arnolik kui tootsilik.

Filmis kõlab peaosalise Toomas Uibo kaunis lauluhääl, osaleb lastekoor "Ellerhein" ja tantsivad "Palestra" tantsutüdrukud.

Kohe 1985. aasta esimesel päeval tuhandeid vaatajaid teleri ette naelutanud “Kevad südames” pälvis Üleliidulisel telefilmide festivalil aastal parima laste muusikalise mängufilmi auhinna ja preemia.

Publikuga kohtuvad filme kahte osalist mänginud Toomas Uibo (Toomas) ja Jörgen Pillau (Teet).

Treiler

Kestus 1h 10'
Osatäitjad Toomas Uibo Feliks Kark, Ants Paju, Leelo Keevallik, Jörgen Pillau, Tarvo Krall, Paavo Põldmäe, Arvi Haltunen
Tootja Eesti Telefilm
Programm Retrofilmid

L, 29.04.

20:00 - Keldrisaal

Külalised: Toomas Uibo, Jörgen Pillau

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi