Meie olemegi liha

Tenemos la carne / Mehhiko, 2016
Rež: Emiliano Rocha Minter

Linastub

R
23:45

NB! Alla 16-aastastele keelatud!

 

Varemete keskel, ühes mahajäetud majas elab eremiit. Kui sinna juhuse tahtel sattunud õde-venda näevad, et eraklikul mehikesel on toitu, otsustavad nad mehe pakkumise vastu võtta ning toidu ja peavarju eest tema majas tööd teha. Ehkki mehe pakutud ülesanded – ehitada müstilist koopa moodi tuba – on kahtlasevõitu, harjuvad nad sellega ajapikku ära. Keegi pole aga valmis selleks, mis saab edasi: kõik tegelased peavad tõmbama piiri oma valuaistingute ja sügavate ihade vahele, seda aga selles omalaadses ja seninägematus filmis niisama lihtsalt ei saa. Igaüks peab tooma ohvri.

 

Emiliano Rocha Minteri debüütfilm mõjub meeltele nagu punane lipp: see film on justkui natuke naljakas, kindlasti omamoodi ilus ja kahtlemata vastik, veidralt soe, ebamugavalt detailirohke ja teistmoodi vägivaldne. Ühel hetkel tundub, et midagi sellist pole sa varem näinud, siis aga tunned kuklas tuttavat kõdi ja aimad seoseid 70ndate aastate eksperimentaalkinoga… kuid siis jääd toppama asjaolul, et tegu on Mehhiko filmiga – ja see on üksnes tegur, mis asjale vürtsi lisab ja selle eriti heaks teeb. Selle maailmajao kino on teinud tohutu hüppe – viimaste aastate jooksul oleme näinud maailma vallutamas sealt pärit lummavaid põnevikke, veidraid sotsiaalkriitilisi fantaasiafilme ja kohalikul mütoloogial põhinevaid õõvalugusid. Õnneks ei jää ka Eesti sellelt kaardilt välja ning Mehhiko õõvakino pärlikene kaunistab ka 12. HÕFFi programmi.

 

See film on neile, kes otsivad midagi värsket, on valmis vaimu proovile panema ja igatsevad hilisõhtuses filmis näha autori kätt – teile on selle filmi näol varuks paras üllatus! Samuti ka kõigile neile, kes muidu vaataks sebradest dokumentaalfilmi, aga see vist pole point. Hõfflased, kinno!

 

Maria Reinup

Treiler

Kestus 1h 19'
Osatäitjad Noé Hernández, María Evoli, Diego Gamaliel
Stsenarist Emiliano Rocha Minter
Tootja Piano / Detalle Films
Auhinnad ja festivalid Neuchatel, BiFan, Fantasia Film Fest, Fantastic Fest, Sitges
Programm Friikidele

R, 28.04.

23:45 - Väike saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi