Kuso

Kuso / USA, 2017
Rež: Flying Lotus

Linastub

L
16:45

Flying Lotus on arvatavasti nimi, mida väga paljudele tutvustama ei pea: maailma muusikabisnisis eeskätt üsna eksperimentaalne ja omapärane muusik ning produtsent, kodanikunimega Steven Ellison, on tuntud ka filmitegija, räppari ja DJna. Kindlasti on ka neid, kes teavad Steve’i hoopis tänu Cartoon Networki „Adult Swimile“. Ta on välja andnud viis eripalgelist stuudioalbumit, nimetanud oma suurimateks mõjutajateks UK hip-hopi kuningat MF Doomi ja oma tädi Alice Coltrane’i ning teinud koostööd selliste maailma tippudega nagu Kendrick Lamar ja Herbie Hancock. Sealhulgas on tema albumite videod märkimisväärsed (kas mäletate seda, kus mängis Elijah Wood?) ja tema panus jazzmuusikuna nõuab väljatoomist ka heliloojana (meenutagem lühifilmi, kus Noomi Rapace mängis näitlejannat, kelle sürreaalset päeva me saime jälgida). 

Kui FlyLo töid lähemalt uurida, leida mõni intervjuu (mis on keeruline, sest meest ei meelita etlemine) ja tema albumid lõhki kuulata, saab üheselt selgeks, et tegemist on sümpaatse tegelasega, kes ajab oma rida ja keda armastavad paljud.

„Kuso“ on FlyLo esimene täispikk film ja vajab erinevalt mehest tutvustamist. Kuidas küll, jääb aga siinkirjutajale mõistatuseks. Ehk olete juba kuulnud uudiseid mainekal Sundance’i filmifestivalil esilinastunud „Kuso“ kohta: inimesed lahkusid massiliselt saalidest, filmi kutsuti kõige vastikumaks filmiks, mis eales tehtud, ning ükski kriitik seda vaatama minna ei soovita, vaatamata tõsiasjale, et filmile on muusikat teinud nii Aphex Twin kui ka Akira Yamaoka, selle kaasstenarist on David Firth („Salad Fingers“) ja seal näeme mängimas selliseid mehi nagu Hannibal Buress ja George Clinton (!). FlyLo ise reageeris sellele kõigele vaid lausega: „Ma ju üritasin teid hoiatada.“ Oh well.

Meie ei ürita teid hoiatada, aga see film nõuab oskust magu kõvaks teha. See on justkui eri kehavedelike ja veidruste tuleproov, millest kumab läbi selge autorikäsi ja kriitikute ninapidi vedamine, sest ei ole mingit mõtet soovitada selles filmis mingit mõtet leida. Kui aga julged lasta sel tripil end kaasa kanda, avastad ühtäkki, et see tekitab samasugust kihku, nagu tunneme suvel rattaga mööda sõites loomast, kes on äsja autolt löögi saanud. Miks me sõitu aeglustame, ehkki teame, mis vaatepilt meid ootab?

Maria Reinup

Treiler

Kestus 1h 45'
Osatäitjad Hannibal Buress, George Clinton, David Firth
Stsenarist David Firth, Flying Lotus
Tootja Brainfeeder Films
Programm Friikidele

L, 29.04.

16:45 - Väike saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi