DŽUNGLILÕKS

Jungle Trap / USA, 2016
Rež: James Bryan

Linastub

R
22:00

Euroopa esilinastus!

Pakun välja, et enamikule filmifännidele ei ütle „Džunglilõksu“ režissööri James Bryani nimi midagi. Ometi on tegu juba staažika ja väärika ameerika underground-kino esindajaga, kelle karjäär on alates 1970ndate algusest varieerunud pornost („The Dirtiest Game“) funkide komöödiateni („Boogievision“). Mõistagi ei räägi me siinkohal peavoolukinost. Bryani näol on tegemist ehtsa VHS-põlvkonna auteur’iga, kelle amatöörlik (ei tähenda sama mis ebaprofessionaalne) ja 1980-90ndate videofilmidele omane filmiesteetika võib tänapäeval panna mõne inimese kohmetusest kukalt kratsima ja teisel suu rõõmust kõrvuni ajada. Valik on teie.

 

„Džunglilõks“ on just selline film, mida oleks patt HÕFFi retrofiilinguga programmis mitte näidata. See on Bryani ja tema pikaaegse koostööpartneri, filmi produtsendi ja näitlejanna Renee Harmoni viimaseks jäänud töö, mis tegelikult valmis juba 26 aastat tagasi, 1990. aastal, aga jõudis publiku ette alles mullusel Fantastic Fest festivalil Austinis. Linateos teenis pika aplausi. Tegu on süžeeliselt pisut „Scooby Doo“ filme meenutava džungliõuduskomöödiaga, ehkki loomulikult on see viide meelevaldne ja kohatu. Me räägime siin ikkagi tõsisest küttest.

 

Seltskond antropolooge sõidab purupurjus piloodiga müstilisse džunglisse, müstilisele saarele, kus peatutakse müstilises hotellis. Üsna kohe saab selgeks, et see ei ole mingi tavaline hotell ja tasapisi hakkavad seltskonna read hõrenema…

 

Nagu te sellest lühikirjeldusest olete aru saanud, ootab teid ees eriliselt humoorikas poolteisttund filmiga, mille 80ndate elektroonilised kõrvupaitavad saundid popbändilt Taken by Savages sobivad kaheksakümnendate konteksti nagu valatud!

 

„Džunglilõks“ on film, mille sarnast te vaevalt pärast HÕFFi vaatama üldse satute. Fännidele kohustuslik, filmihuvilistele soovituslik. Kvaliteetse filmipildiga harjunutele mitte soovitatav – on oht saada halva filmipildi mürgitus!

 

Helmut Jänes

 

 


Treiler

Kestus 1h 15'
Osatäitjad Renee Harmon, Frank Neuhaus, Heidi Ah
Stsenarist James Bryan, Renee Harmon
Tootja Bleeding Skull! Video
Auhinnad ja festivalid Fantastic Fest
Programm Friikidele

R, 28.04.

22:00 - Väike saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi