Väikesed kuritööd

Small Crimes / Kanada / USA, 2017
Rež: E.L. Katz

Linastub

R
19:00

Evan Katz on indie-lavastaja, kes on andunud HÕFFi fännidele kindlasti juba ammu silma jäänud. Mees, keda algselt teati Adam Wingardi kaasstsenaristina, tegi maailmale ringi peale oma esimese filmiga „Cheap Thrills“ ning võitis kohe vaatajate südamed tempoka, verise ja musta huumorit täis filmiga, kus tehti panuseid kõigele, naabriaeda roojamisest kuni sõrme äranüsimiseni. Tänavu leiab meie eriti suureks rõõmuks Katzi uue filmi „Väikesed kuritööd“ Euroopa esilinastus aset just nimelt HÕFFil ja autor on lubanud sellele ka isiklikult kohale tulla.

Ringkonna prokuröri mõrvamise eest oma aja ära istunud ja varem politseis töötanud Joe Denton (keda kehastab „Troonide mängu“ fännide armastatud taanlane Nikolaj Coster-Waldau, tuttav ka filmidest „Headhunters“ ja „Black Hawk Town“ („Pearahakütid“ ja „Allatulistatud Black Hawk“) tuleb tagasi kodulinna, et oma elu rööbastesse seada. Paraku avastab ta aga üsna pea, et teda ei ole koju oodanud ei lihased vanemad ega ka endine abikaasa, kes üldse keeldub temaga suhtlemast. Joe seab end sisse oma vanemate (ekraanilegendid Robert Forster („Jackie Brown“) ja Jacki Weaver („Animal Kingdom“) keldris ja talle tundub, et enam hullemaks minna ei saa – kuni tema endine töökaaslane ta üles otsib. Selgub, et Joest maha jäänud probleemid on endiselt lahendamata, ning ta peab asjad korda ajama, see tähendab aga sattumist kolme tule vahele: ühel pool on parajalt paheline võmm, kes koristamise Joe mureks jätab, teisel pool uus ja vaenukirve matmata jätnud prokurör ning kõige keskel kohalike gangsterite boss, kes teab natuke liiga palju, et kõigile mitte jalgu jääda.

See musta huumoriga vürtsitatud ja stiilipuhas põnevik on mõneti klassikaline slowburner, kuid selle mõnus heliriba, head osatäitmised, omamoodi kiiksuga peategelane ning pulpy feel teevad sellest midagi muud – nimelt midagi sellist, mida võib ainult Evan Katzi sulest tulla. Peab veel mainima, et filmi kaasstsenarist on Macon Blair („Blue Ruin“ peategelane ja tänavusel Sundance’i festivalil parima filmi võitnud lavastaja). Kui lisada veel, et lõpubossi mängib filmi „Cheap Thrills“ peanäitleja Pat Healy ja üht kõrvalosa paljudele tuttav Larry Fessenden, siis jääb üle ainult nentida, et see on film praeguse aja parimatelt indie-tegijatelt. Oi meil on hea meel!

Maria Reinup

Treiler

Kestus 1h 30'
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Macon Blair, Nikolaj Coster-Waldau, Molly Parker
Stsenarist Macon Blair, E.L. Katz
Auhinnad ja festivalid SXSW
Programm Avafilm

R, 28.04.

19:00 - Suur saal

Külaline: Evan Katz

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi