Auhinnad

HÕFF annab välja rahvusvahelise võistlusprogrammi parima lühifilmielutööpreemia ja publiku lemmiku auhinnad. 

Euroopa žanrikino festivalide paremikku ühendav organisatsioon Méliès ja selle esindused annavad välja aasta parima žanrifilmi auhinna parima täispika ning lühifilmi kategoorias. Žanrikino maailmas mainekaimad auhinnad on Hõbedane Méliès (Méliès d'Argent) ning Kuldne Melies (Méliès d'Or). HÕFFil on au Haapsalus välja anda rahvusvahelise lühifilmide võistlusprogrammi raames Hõbedane Méliès, mis võitjale tähendab automaatset nominatsiooni Kuldse Méliès' auhinnale, mis omakorda antakse välja Sitgesi Fantaasiafilmide festivalil Méliès galal.

HÕFFi elutööpreemia antakse igal aastal välja sõltuvalt kinoaastast ning filmitegijate panusest autorikinosse. Elutööpreemiate saajate hulgas on sellised tegijad nagu Tobe Hooper, Ben Wheatley ja Sven Grünberg. Publiku lemmiku auhind selgub hääletuse teel ning selle on võitnud filmid nagu "Külaline", "Kadumise järjekorras", "Iron Sky" ja "Maga hästi".

Alates 2015. aastast on HÕFFi auhinnaks 3D-prinditud ulguv hunt, mille autoriks on Siim Tuksam. Lähtuvalt valmistamistehnikast oli kuju loomise inspiratsiooniks digitaalne defekt ehk glitch, mida kasutatakse õudusfilmides tihtipeale üleloomulike jõudude kohaloleku demonstreerimiseks. Anatoomiliselt korrektne hunt on samas rõhutatult polügonaalne, viitamaks tema pinocchiolikule eksistentsiaalsele ängile.

Festivali kunstiline juht Maria Reinup sõnas: "Otsisime võimalust ühelt poolt tuua mängu PÖFFi ja HÕFFi logodel olev hunt. Lisaks tahtsime teha seda helendavana, milleks teadsime on võimalus lahendada see 3D prindina. Pöördusime ideedega PART-i poole ning tegijad tulid tagasi ägeda kontseptsiooniga ning vana traditsioon läbis uuenduse - 10. HÕFFist alatest on meil päris oma auhind!"

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi