HÕFF 2017

Kevad südames!

Juba 12. aastat toimuv Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festival HÕFF on taas kohal koos kevadega – ja olgu kevad milline tahes, HÕFF tuleb, et teid rõõmustada, sest häid filme on lausa kamaluga! Kinosaalides, mida tänavu on taas kolm (hõissa, retrofännid!), linastub filme rohkem kui kunagi varem: 29 täispikka filmi ja festivali avapauk, milleks Evan Katzi verivärske filmi „Väikesed kuritööd“ Euroopa esilinastus (kohal ka filmi lavastaja!), ei tähenda midagi muud kui seda, et filmi- ja festivalimelu fänne ootab taas kolmepäevane maraton.

Eriti vingeks teevad tänavuse festivali asjaolud, et esilinastub koguni kaks kodumaist filmi (kohtume „Juhusliku nimetaja“ ja „Tartu Video Kroonikate“ seanssidel!), põnevaid külalisi leiame veel kahe filmi linastustelt („Kevad südames“ ja „Mine ja vaata“), friigifilmide kavast leiate veel ühe Euroopa haruldase VHS-pärli „Dzunglilõks“ esilinastuse ning ühena vähestest festivalidest maailmas näitab HÕFF popmuusiku Flying Lotuse kõmulist filmi „Kuso“. Saksamaalt on kohale tulnud aga kõikjal Eestis filmitud lühifilmi „Kui deemonid surevad“ meeskond, et meile ka seda filmi näidata. Juhhuu!

Mõistagi ei jää kavast välja ka eriüritused – saate kratte meisterda, teha killer workout’i ja keerutada jalga öödiskol, või võtta hoopiski osa legendaarseks saanud viktoriinist või arutelust, mida filmifestival ühe linna kuvandile tähendada võiks. Pakume nii mõndagi kaasa liigutamiseks ja kaasa mõtlemiseks! 

Samas peab ka ütlema, et meid ei oleks, kuid poleks teid, armsad külalised, festivali fännid, toetajad ja vabatahtlikud. Koos teiega kinosaalis on kevad kohe eriti südames.

Musu!

Maria Reinup, kunstiline juht
Martin Ruus, tegevjuht

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi